WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması 

Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması 

Yumuşacık ve uzun tüyleri ile bilinen Yorkshire Terrier, çok sevilen ve ilgi gören bir ırktır. Tüyleri ipeksi ve uzundur. Tüyleri başından başlar ve sırt çizgisi boyunca yanlara dökülür. Tüyleri tıpkı insan saçı gibidir. Boyutları küçüktür. Kulakları çoğunlukla dik veya yarı dik olur. Burunları yuvarlak ve siyahtır. Çok sevimli bir görüntüleri vardır. Tüyleri çok değişik biçimlerde tıraşlanabilir.  

Yorkshire Terrierler küçücük boylarından beklenmeyecek bir cesaret ve bela arayışı içindedirler. Bakımı esnasında sizlere rottweiler oldukça efor sarf ettirecek olan Yorkshire Terrierler hemen her zaman hareketli, maceracı ve bela sever köpeklerdir. Sahibine ve sevgi gösteren herkese hemen ısınırlar ve sadıktırlar. Oldukça sevgi dolu olan Yorkshire Terrierler zaman zaman yabancılara mesafeli olabilirler. Eğitime yatkın fakat bir o kadar da inatçı olan Yorkshire Terrierler özellikle küçük hayvanlara karşı saldırgan olabilirler. Havlamayı oldukça severler fakat bu da doğru eğitimle aşılabilir. Eğitime olan yatkınlıkları sayesinde mükemmel bir evcil hayvandır. 

Yorkshire Terrier bakımı biraz zahmetlidir. Her gün tüyleri taranmalı ve gerekirse özel sprey ya da kremlerle yumuşatılmalıdır. Soğuktan etkilendikleri için bilhassa kış aylarında koruyucu kıyafetler giymeleri gerekmektedir. Yorkshire Terrier, Terrier grubunda bulunan bir cinstir. Yavruları genellikle siyah ve kahverengidir. Düzgün satılık yavru rottweiler küçük dişleri vardır. Gözleri çok sevecen bir ifade ile bakmaktadır. Bu ırk oldukça maceraperesttir. Macerayı çok severler. Küçük olmalarına aldırmaksızın sanki büyük bir köpek gibi davranırlar. Bu cins çok sadık ve enerjiktir. Kızdırıldığında ısırma eğilimi vardır. Eğitilme konusunda oldukça başarı göstermesine karşın tuvalet eğitimi biraz zorludur.  

Yorkshire Terrierler, tüy dökmezler. Yalnızca tüylerinin bakımı zordur. Özen gerektirir. Yüzüne düşen tüyleri bir toka yordamıyla tutturulabilir. Küçük ırk köpeklerde olduğu gibi Yorkshire Terrierlerin de diş bakımı çok önemlidir. Genellikle diş hastalığı geçirirler. Bu sebeple çok fazla yaş mama tüketmemeleri önerilmektedir. Küçük ırk köpeklerin beslenme şekilleri de ırklarına göre olmalıdır. Büyük ırklara nazaran küçük ırk köpekler beslenme ile alakalı hastalıklara daha yatkındırlar. İri taneli mamaları tüketemezler. 

Küçük dişlerine uygun ve kolay çiğneyebilecekleri mamalar tercih etmelisiniz. Bilhassa yavruluk dönemlerindeki gelişimleri açısından ırklarına uygun mamalar seçmeniz çok önemlidir. Örneğin Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması doğru bir mamadan beklendiği üzere sağlıklı büyüme ve sağlıklı sindirim sistemi sağlamaktadır. Doğru bir mamanın olmazsa olmazlarından sayılan kolay sindirilebilme özelliğini taşımaktadır. Hem kolay sindirilebilir hem de sağlıklı bir sindirim sistemi kazandırması adına Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması, köpeğiniz için oldukça doğru bir seçenektir. Köpeğiniz için lezzetli ve sağlıklı bir öğündür. Doğru bir mamadan beklenen en önemli özelliklerden biri tahıl ve kimyasal içermemesidir. 

Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması, ağartıcı ve koruyucu içermez. Yorkshire Terrierler için özel olarak üretilen Advance Yorkshire Terrier Junior Yavru Köpek Maması, onların küçük satılık rottweiler dişleri için kolay çiğnenebilir, küçük taneciklidir. Üstelik doğru bir mamanın kazandırması gereken sağlıklı deri yapısı ve sağlıklı tüy özelliklerini de sağlamaktadır. Yavru küçük ırk köpeğinizin bakımı konusunda biraz zorlanabilirsiniz. Fakat gerekli özeni gösterdiğiniz takdirde küçük ırk köpeğiniz, oldukça sağlıklı ve mutlu olacaktır. Küçük ırk köpekler büyük ırk köpeklere nazaran daha hassastır. 

Bu sebeple rutin veteriner ziyaretlerinizi aksatmamanız gerekmektedir. Küçük ırk köpeğiniz için kolay sindirilebilir, küçük taneli mamalar tercih etmelisiniz. Masadan beslememeniz önerilmektedir. Çok sık banyo yaptırmamalısınız. Önerilen sıklık maksimum 2 haftada bir şeklindedir. Doğru mama ile beslediğiniz takdirde köpeğiniz kokmayacak ve çok sık yıkanmaya ihtiyaç duyulmayacaktır. Çok sık yıkamanız daha çok kokmasına sebep olur. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: