WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması 

Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması 

Köpekler ırk çeşitliliklerine göre ayrılmaktadır. Bazıları küçük yapılı ve basıktır, bazıları büyük ve iri vücuda sahiptir. Bu ırk çeşitliliği fizyolojik olarak da değişiklik göstermektedir. Örneğin; çene yapısı, göz yapısı, çene yapısı, tüy rottweiler yapıları vb. özellikler gibi. Bu nedenle bazı hazırlanan mama içerikleri bu durumlar göz önüne alınarak üretilmektedir. Advance kuru maması da buna örnektir. 

Mama İçeriği Hakkında; 

Küçük ırk köpeklerin çene yapısına göre hazırlanmış mama tanecikleri ve kroket şeklinde oluşu çene yapısı dar olan küçük ırkta ki köpeklerin mama tüketimini kolaylaştıracaktır. Zengin içerikli protein destekli besin değerleri ile mama kalitesini arttırmıştır. Yağ oranı ve karbonhidrat oranı azaltılarak %0 tahıl oranı ile kilo alımını ve vücutta yağ depolanmasının önüne geçildiği görülecektir. 

 İçeriğindeki fosfor besin bileşeni ile köpeklerin kemik gelişimini ve kemik uzamasına sebep olduğu görülecektir. Ağız kokusunun en aza indirilmesinde etkin rol oynayacaktır. Omega 3 ve omega 6 yağ asitleri, kalsiyum ve protein ile esnek, parlak, canlı deri yapısı oluşurken, tüylerdeki parlaklık ve kolay uzamasını sağlayacaktır. 

Mama içeriğindeki besin ve besin bileşenleri özel ırkın gelişim dönemine göre hazırlanmıştır. Bu dönem 5 ve 7 yaş arasındaki ergenlik dönemine girmiş köpekler içindir. Köpeklerin dengeli ve kontrollü şekilde büyüyüp rottweiler yavrusu gelişmesi için mama içeriğindeki besinler önemlidir. Advance mama içeriği bu durumu göz önüne alarak tamamen protein ağırlıklı mama üretimini sağlamıştır. Ergenlik döneminde ki aşırı beslenmeye bağlı olarak evcil hayvanın kilo alım oranı da artış gösterecektir. Mamanın kalorisi yüksek fakat yağ ve karbonhidrat oranı az olduğu için kilo alımının önüne geçilerek tokluk hissi yaratacaktır. 

Mamanın Özellikleri; 

  • Küçük ırklara göre üretildiği için, onların çene yapısın uygun taneli ve kroket şeklindeki kuru mama oluşu. 
  • Küçük ırkta ki köpeklerin diğer büyük köpeklere oranla daha çok hareketli olacakları için kalori tüketimleri daha çok artacaktır, bu yüzden protein değeri yükseltilmiş yağ oranı azaltılmıştır. 
  • Küçük ırkta ki ergenlik dönemine girmiş köpek ırkları için özel üretilmesi. 
  • %0 tahıl oranı ile yağın vücutta tutulmadan dışarıya atılmasını sağlaması. 
  • Düzenli kullanıldığında 1 hafta içerisinde etkisini göstereceği. 
  • Günlük besin ihtiyacının %70 ini karşılayabilme özelliği. 
  • İçeriğindeki besin ve besin bileşenleriyle tokluk hissi oluşturması ve su tüketim ihtiyacının artmasıyla bağırsak ve mide sisteminin çalışma fonksiyonunun artmasına neden olma. 

Advance Tavuklu Yetişkin Küçük Irk Köpek Maması İçindeki Besin ve Besin Bileşenleri Nelerdir ? 

  Tavuk eti, pirinç, kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, buğday, mısır, mısır glüteni, mısır unu, mısır özü, E vitamini, sterilize edilmiş hayvansal yağlar, hidrolize edilerek ilave edilen hayvansal proteinler, şeker pancarı, pancar satılık rottweiler küspesi, balık yağı, balık unu, balık eti, kurutulmuş bütün yumurta, maya, yaş maya, potasyum klorür, tuz, plazma proteinleri, tetrasodyum, pirofosfat, bioflavonoidle harmanlanmış narenciye özleri, vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin C, bakır,bakır sülfat,çinko,demir,bakır, taurin, L-carnitin, ham protein, ham yağ, ham vitamin, ham nem, ham kül, rutubet, omega 3 ve omega 6 ya asitleri. 

  Yukarıdaki besin ve besin bileşenleri mama açıldıktan sonra uzun ömürlü ve taze kalmasını sağlayacaktır. Kullanıl şekli olarak ideal kiloyu korumak için sık öğün aralarıyla azar azar porsiyonlarla verilmelidir. Tokluk hissi yaratacağı için mama yanında taze su bulundurulmalıdır. Mama sadece su ile değil, et suyu, sıvı takviyeli gıdalar ya da evcil hayvanın severek tükettiği herhangi bir sıvı içerikleri olabilir. Köpeğiniz alışana kadar su ile verilmesi tavsiye edilir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: