WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

Acana Kedi Maması 

Acana Kedi Maması 

Kedilerin ihtiyaçları cinslerine, yaşlarına, ağırlıklarına ve hatta yaşadıkları iklime ve coğrafyaya göre bile farklılık gösterebilmektedir. Evcil hayvanlarımızı kendimizden ayırmayız ve büyük bir sevgiyle büyütürüz. Her zaman onların sağlığını gönülden isteriz. Sağlıklı ve dengeli yaşam sürmelerinin bazı ipuçları vardır. Bizi çok zorlamayacak olan bu ipuçlarına ulaşmak günümüzde zor değildir. 

Kedilerde Sağlıklı ve Dengeli Beslenme 

Sağlıklı ve dengeli yaşam sürmenin en önemli unsurlardan biri olarak beslenme alışkanlıkları gösterilmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme canlılarda hayatın yapı taşlarından ve hayatın sağlıklı olarak sürdürülebilmesi için gerekli olan unsurlardan biri olarak gösterilmektedir. Beslenmenin kalitesi aynı zamanda her canlının yaşam kalitesi ile de doğrudan bağlantılıdır. Günlük olarak evcil hayvanlarımız bir çok farklı gıda ile beslenirler. Çoğu zaman evlerimizde bulunan yemek rottweiler artıklarını evcil hayvanlarımıza vermeyi düşünürüz. Yemek artıkları kolayca elde edildikleri için iyi bir bir yöntem olarak görünse de gerçekte öyle değildir. Elbette her yemek artığının belli bir besleyicilik değeri vardır. Yediğimiz yemeklerde bir çok baharat ve katkı maddesi de kullanabilmekteyiz. Ama onların hareketli doğasına yetecek kadar besleyiciliğin bulunup bulunmadığı konusu tartışılmaktadır.. Uzmanlara göre yemek artıkları evcil hayvanlar için gerekli ve yeterli besleyiciliğe sahip değildir. Bu yüzden değişik firmalar evcil hayvanlarımız için gerekli olan tüm vitamin, minareleri ve omega 3 ve omega 6 gibi diğer önemli maddeleri barındıran mamalar üretme yolu seçmişlerdir. Satış noktalarında sıkça gördüğümüz mamalar birçok farklı çeşide sahiptir. 

Doğru Mama Seçimi 

Mamalar besleyicilik değerine göre farklılık göstermektedir ve genellikle evcil hayvanların olgunluk dönemlerine ve cinslerine göre ayrılmaktadır. Mama tercihindeki önemli noktalardan biri ise seçilen mamanın içinde bulunan maddelerin taze olması ve doğal ürünlerden üretilmiş olmasıdır. Evcil hayvanlarımıza vereceğimiz mamaya güvenmek çok önemlidir. Acana Kedi Maması sektörün önde gelen firmalarından birisidir. 

Acana Kedi Maması Neden Tercih Edilmelidir?  

Acana firması müşterilerine her zaman taze ürünü sunmayı hedeflemektedir. Bu amaçla üretim süreçlerinde bir çok ilke doğrultusunda ilerlemektedirler. Bunlardan en önemlileri taze ve doğru gıdanın mama satılık rottweiler yavrusu paketinde buluşmasıdır. Böylece firma tedarikçi seçiminden başlayarak kedilere ulaşana kadar her sürece hassasiyetle yaklaşmaktadır. Acana firması süreçlerinde uzman veterinerler barındırmaktadır. Mamalar rutin olarak testlere tabii tutulmaktadır ve besleyicilik değerleri kontrol altına alınmaktadır. Çürüme hastalık gibi bir çok bulaşıcı etmen böylece elemine edilebilmektedir.  

Acana Kedi Mamasının Özellikleri 

Acana firması kedi mamalarında bir çok ilke edinmiştir. Bu ilkeler firma tarafından şu şekilde bahsedilmektedir. Öncelikle dış kaynaklı olmayan besinler tercih edilmektedir. Yani şirket politikasına göre besin canlılık sağlayan bir unsur olduğu için gıda tedarikinde en düşük fiyat teklifi verenden ziyade kalitenin ön plana çıkarılarak tercihin gerçekleştirilmesi hedeflenmiştir.  

Diğer bir unsur ise gıdalara ekstra su eklememeleridir. Gıdaların su eklenmeden kendi buharları ile hafifçe pişirildiğine satılık rottweiler vurgu yapılmıştır. Böylece su kaynaklı gelebilecek bakterilerden de korunmuş olmaktadır. Bunun yanında su ile mama ağırlığı manupile edilmemektedir.  

Biyolojik beslenme hedeflenmektedir Yani kediler için tabiat ananın sunduğu gıdalardan ve beslenme alışkanlıklarından sağlmayarak bu süreçleri ve özellikleri mama üretimine yansıtmak hedeflerinden bir tanesidir. Bu noktada doğal gıdalar ön plana çıkmaktadır. Tazeliğin korunması önemlidir.  

Acana yöresel gıda seçeneklerini değerlendirmektedir. Donmuş gıdalardan ziyade yöresel olarak yetişen ve taze gıdaların mamalara eklenmesi konusunda gayret göstermektedir. Böylece en taze gıdayı yöresinden temin etmektedir.  

Acana Kedi Maması Çeşitleri 

Acana markası protein ağırlıklı mamaları ile ön plana çıkmaktadır. Et, tavuk, karides, balık unu gibi hayvansal proteinlerin yanında bitkisel proteinlere de yer vermektedir. Omega 3 ve omega 6 bakımından zenginlik hedeflenmektedir. Amino asitlere öncelik verilmektedir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: