WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

1 StChoice Düşük Aktiviteli Yaşlı Kedi Maması 

1 StChoice Düşük Aktiviteli Yaşlı Kedi Maması 

Yaşlanmaya başlayan kedinizde gerek fiziksel, gerekse de psikolojik bir takım değişiklikler olduğunu fark edeceksiniz. Yaşlılık evresine rottweiler giren kedilerde, ilk belirtilerden biri, fiziksel aktivitelerinde oluşan durgunluk olacaktır. Yaşlanan kedinizde gözlemleyeceğiz başka bir durum ise, yaşlı kedinizin eski uyumunun artık olmadığı ve saldırgan ve agresif tavırlar sergilemesi olacaktır. Yaşlanan kediler, saldırgan bir tavra bürünürler. Yaşlı kedilerin saldırgan tavırlarının altında yatan, yaşlılıklar birlikte yaşamaya başladıkları sağlık sorunlarıdır. Yaşlanan kedilerde görme ve işitme kayıpları meydana gelecek, eklem ağrıları çekmeye başlayacaktır. 

Yaşanan bu tarz sağlık sorunları yaşı ilerleyen kedinizde korku ve saldırgan tavırlar oluşmasına neden olacaktır. Bu durum tamamen normaldir ve kedinize bu evrede anlayışlı olmanız önemlidir. Onu istemediği hiçbir şeye zorlamamak ve agresif olduğu zamanlarda onu kendi haline bırakmanız ideal olacaktır. Ancak kedinizde baş edeceğiniz şekilde bir saldırganlık söz konusu ise ve bu her geçen gün artış gösterme eğiliminde ise, veteriner hekiminizden yardım almanız gerekecektir. 

 Yaşlanan kedileri, yaşlılıkla beraber bazı sağlık sorunları da beklemektedir. Yaşlı kedilerde görülebilen ciddi hastalıklardan bir tanesi kanserdir. Yaşlı kedinizde kötü bir koku söz konusu ise, iyileşmeyen yaraları ve vücudunun farklı bölgelerinde oluşan kanamalar, akıntılar varsa, iştah kaybı ile birlikte aşırı kilo kaybediyorsa, vücudunda beliren şişlikler geçmiyorsa, kedinizin kanser hastalığına yakalanmış olduğunu düşünebilirsiniz. Kedinizin de bu belirtiler varsa, erken teşhisin önemini satılık rottweiler yavrusu bilmeli ve zaman kaybetmeden veteriner hekiminizle görüşüp, gerekli tetkiklerin yapılmasını sağlamalısınız. Kedinizde yaşlılıkla ilgili börek yetmezliği sorunu ortaya çıkmış olabilir. Kediniz iştah ve kilo kaybı, idrar kaçırma, kanlı kusma, ishal, dışkıda artış varsa, böbrek yetmezliği olabilir.  

Kedinizde kiloda artış ve azalış varsa, idrar yapmada sıklık ve su tüketiminde artış gözlemliyorsanız, diyabet hastalığından şüphelenilirsiniz. Yaşlı kedinizde yaşlılıkla beraber oluşabilecek birçok ciddi hastalık sizin iyi gözlemleriniz sayesinde ilerlemeden ve kedinize ciddi zararlar vermeden önlenebilir. Bu nedenle, kedinizi iyi gözlemlemeli ve onda oluşan her değişikliği sorgulamalısınız. Yaşamının son günlerini daha az sıkıntılı geçirmesi ve kendini huzurlu hissetmesi için, sağlığına özen gösterdiğiniz gibi, ilginizi de yaşlı kedinizden esirgememeli, her zaman ona olan sevginizi fark etmesini sağlamalısınız. 

 Yaşlılık döneminde kediniz için yapmanız gereken önemli sorumluluklarınızdan bir tanesi de, kedinizin beslenmesine satılık rottweiler dikkat etmeniz olmalıdır. Yaşlı kedilerin, yaşlılık hastalıklarına daha geç yakalanmaları ya da bu hastalıkların engellenebilmesi adına, beslenmeleri büyük özen gerektirmektedir. Hareketleri büyük oranda azalan ve oldukça miskinleşen kedinizi, daha düşük kalori içeren mamalarla beslemeniz, onun sağlıksız bir şekilde kilo almasının önüne geçecektir. Beslenme hatası sonucu kilo alan kedinizde, diyabet ve karaciğer sorunları çıkması ihtimali artacaktır. Kediniz için yaşlılık döneminde, yaşlı kediler için hazırlanan, kaliteli ve onun tüm gereksinimlerini yeterli miktarda karşılayacak bir kedi maması ile beslemenizin önemi büyüktür. 

1 StChoice düşük aktiviteli yaşlı kedi maması, yaşlı kedilere özel hazırlanmış bir kedi mamasıdır, ancak çok kaliteli bir mama olmadığı içeriğine bakıldığında ortaya çıkmaktadır. 1 StChoice düşük aktiviteli yaşlı kedi mamasının içeriğinde bulunan pirinç, kedi beslenmesi için uygun bir gıda değildir. Tahıllar kedilerin beslenmesi için önerilmez. Ayrıca, yaşlılık döneminde kanser olma riski artan kedilerin hassasiyeti düşünülürse, pirincin içinde bulunan arsenik adlı madde, kanser riskinin artmasına neden olmaktadır. Şeker pancarı küspesi, mamalarda kullanılan sağlıksız ve kalitesiz bir üründür. Kedi mamalarında bulunması asla önerilmez. Mamada bulunan tavuk unu ise, hayvanın yenmeyen, yenmesinin sağlık açısından sorunlara neden olduğu bir üründür. Gerçek et yerine kullanılan bu ürünün sağladığı protein de sağlıksız bir proteindir. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: