WordPress.com ile böyle bir site tasarlayın
Başlayın

1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Maması 

Evde birden fazla kediye bakmak gerçekten çok zahmetli bir iştir. Evde beslediğimiz kedileri ister erkek olsun ister dişi birçoğumuz bu nedenden dolayı üremesini istemediğimiz için kısırlaştırırız. Hatta sokakta bulunan kedilerin de üremesini engellemek için kısırlaştıranımız vardır. Sokakta yaşayan kediler ise köpek saldırması, araba çarpması, kış aylarında kötü hava koşullarında dışarıda kalmaları nedeniyle hastalanmaları gibi nedenlerden dolayı hayatlarını kaybetmektedir. 

Sokakta yaşayan kediler gerçekten çok zor şartlarda hayatta kalabilmektedir. Birçoğumuz her ne kadar sokaktaki kedileri rottweiler beslemeye çalışsak da kediler sokaklarda her türlü tehlike ile yaşamaktadır. Bu şartlarda yaşamalarındansa sokakta yaşayan kedilerin sayısını azaltmak onlar için daha iyi bir çözüm olacaktır. Bu nedenle kedileri kısırlaştırmak sokaklarda yaşayan kedi sayısını azaltmanın en ideal yöntemlerinden biridir. Peki, evimizde ya da sokakta kısırlaştırdığımız bir kedinin bakımının diğer kedilerden bir farkı var mıdır? 

Kedi besleyenlerinizin birçoğu kedilerine mama seçimi yaparken kısırlaştırılmış kediler için kedi maması olduğunu fark etmiştir. Bu da bize kısırlaştırılmış kedilerin beslenmesinde dikkat etmemiz gerek noktalar olduğunu gösterir. Kısırlaştırılmış kediler diğer kedilere göre daha iştahlıdır ve daha çok yemek yerler. Bir kedinin kısırlaştırılma işleminden sonra yeme isteği, öğün sayısı, her öğünde yediği yemek miktarı artmaktadır. Bu nedenle kısırlaştırılmış kedilere yağ oranı düşüm mamalar tercih edilmelidir ve kısırlaştırılmış kedi mamalarındaki yağ oranı diğer mamalara oranla hemen hemen yarı yarıyadır. 

Kısırlaştırılmış kedilerde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da özellikle kısırlaştırılmış erkek kedilerin idrar yollarında taş oluşmasıdır. Kısırlaştırılmış kediler idrar yollarında taş oluşumuna neden olan besinlerden uzak tutulmalıdır. Kısırlaştırılmış kedileri için özel üretilen mamalarda idrar yolarında taş oluşumuna neden olan besin maddeleri yer almaz. Bunun yanında içeriğinde yer alan önleyici ve onarıcı besin maddeleri sayesinde hem idrar yollarında oluşabilecek çeşitli taşların satılık rottweiler oluşumunu engeller hem de kedinin fonksiyon ve metabolizmasını kontrol altında tutmaya yardımcı olur. 

Yukarıda anlattığımız açılardan ele aldığımızda kısırlaştırılmış herhangi bir kedinin, kısırlaştırılmış kediler için özel olarak üretilmiş, onlar için zararlı maddeleri ya hiç içermeyen ya da ihtiyacı kadarını içeren ve mevcut vücut ve metabolizma faaliyetlerini destekleyen besin maddeleri içeren kısırlaştırılmış kedi mamaları kullanmak kedilerin sağlığı için önemlidir. 1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Maması kısırlaştırılmış kediler ve kilo sorunu olan kediler için geliştirilmiş  satılık rottweiler yavrusu  bir mamadır. 1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Maması, %10 ham yağ oranı ile kısırlaştırılmış kedilerin kilo almasını engellerken, kilo sorunu olan kedilerin de zayıflamasında yardımcı olur. 

1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının içeriğinde %16 taze tavuk eti, %16 tavuk unu, pirinç, bezelye proteini, kahverengi pirinç, öğütülmüş arpa, kabuksuz yulaf, pancar küspesi, bezelye lifi, tavuk ciğeri hidrolizatı, tavuk yağı, kurutulmuş domates püresi bulunur. Yanı sıra tam keten tohumu, potasyum klorür, kalsiyum karbonat, tuz, maya özütü, hindiba özü, glukozamin sülfat, kondroitin sülfat, Yucca schidigeraözütü, %0,01 kurutulmuş nane, %0,01 kurutulmuş maydanoz ve %0,01 yeşil çay özütü bulunmaktadır. 

%29 ham protein, %10 ham yağ, %10 nem, %6 ham lif, %8 inorganik maddeler, %1,2 kalsiyum, %1 fosfor ve %0,1 magnezyum yapılan analiz sonuçlarında ölçülen oranlardır. Ayrıca 1 St. Choice Kilolu ve Kısırlaştırılmış Kedi Mamasının 1 kilogramı içerisinde 2.100 mg. taurin, 34.000 IU A vitamini, 2.000 IU D3 vitamini, 150 IU E vitamini, 200 mg. C vitamini maddelere de bulunmaktadır. Ayrıyeten 230 mg. E1 vitamini, 4 mg. E2 vitamini 1,5 mg. E3 vitamini, 2 mg. E4 vitamini, 35 mg. E5 vitamini, 190 mg. E6 vitamini ve 0,1 mg. E8 vitamini bulunmaktadır. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com’da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: